חנוכת הבית

מזל טוב לרגל כניסתכם לביתכם החדש.

המעבר לבית חדש הוא מאורע משמח מאוד עבורכם, ולא רק בשל העובדה שמעתה יש לכם קורת-גג חדשה. בית חדש פותח עתיד חדש לבאים בשעריו, ובין כתליו ייאצרו זיכרונות וחוויות שאין להם תחליך עבור כל בן משפחה, ושילוו אותו לאורך חייו.

הכניסה (סוף סוף) לבית החדש מציינת את סיומה של תקופת מעבר עמוסה ומייגעת, אך גם את תחילתה של תקופה חדשה ומלאת תקוות. בתוך כל זאת, חשוב לזכור להכניס אל הבית החדש גם את האור הרוחני של הבית, ולהחיל על הבית את המצוות הנוגעות לבית היהודי. אין להסתפק רק בתליית "ברכת הבית" ממוסגרת... הבית עצמו מסוגל להכיל תוכן רוחני עשיר וייחודי, ולהוות מקור השראה וברכה לדייריו ואורחיו.

מלבד מצוות וערכים רוחניים, שעימם יש ’לבנות’ את הבית החדש, ישנו מנהג יהודי עתיק לקיים טקס ’חנוכת הבית’ עם הכניסה לבית. זהו אירוע חגיגי שמתקיים בין כתלי הבית, ואליו מוזמנים קרובי המשפחה וידידיהם להרים כוסית ’לחיים’, לומר דברי תורה, ולברך את הבית ודייריו בחיים מאושרים. לטקס זה תפילות וברכות שונות בעדות ישראל, אך תכלית כולן אחת - השפעת ברכה וקדושה לבית ולדייריו.

נציגי בית חב"ד כרמל אחוזה - חיפה, ישמחו לקיים אתכם את טקס חנוכת הבית הפרטי שלכם, לאחל לכם ’לחיים’ מכל הלב, ולתת לכם חוויה מרגשת שלא תישכח.

שתף לחברים

שתף